ROSE 2018 | Startliste

| | Startliste
Startliste 2018-10-11T14:45:21+00:00

Rose 2018 | Startliste | numerisch

Stand | as of  2018|10|11
Starter 254

alphabetisch | alphabetical
ST-NR Name Verein Class Nat Grp Start
1 Unger Pia RC Mondsee MWE AUT 1 11.00
2 Zechmeister Renate Steiner Ruderclub MWE AUT 1 11.00
3 Kalliany Susanne 1.WRC LIA MWE AUT 1 11.00
4 Rousseau Emmanuelle RGM72 MWF GER 1 11.00
5 Lajkó Lazlóné Éva Külker Evezos Klub MWF HUN 1 11.00
6 Sieberova Zdenka Bohemians Praha MWF CZE 1 11.00
7 Vogler Elisabeth RV Normannen MWF AUT 1 11.00
8 Baracs Éva Külker Evezos Klub MWH HUN 1 11.00
9 Riebensahm Heidi MRSV Bayern MWH GER 1 11.00
10 Perchermeier Christa H. MRSV Bayern MWH GER 1 11.00
11 Büttner Gerlinde RV STAW MWI AUT 1 11.00
12 Fiserova Veronika VK Perun Ostrava MWJ CZE 1 11.00
14 Berkes Thomas WRK Argonauten MMH AUT 2 11:04
15 Jelinek Walter WRV Donauhort MMI AUT 2 11:04
16 Göritzer I Ingo RV Albatros MMI AUT 2 11:04
17 Carboni Luigi SN G. Pullino MMJ ITA 2 11:04
18 Perchermeier Wolfgang MRSV Bayern MMJ GER 2 11:04
19 Pellicelli Giorgio Armida MMJ ITA 2 11:04
20 Tesarik Christian WRC Pirat MMH AUT 2 11:04
21 Dandri Giorgio CMM Trieste MMH ITA 2 11:04
22 Ebner Reinhard MRSV München MMH GER 2 11:04
23 Frisch Edwin RV Albatros MMH AUT 2 11:04
24 Grzunov Rikardo VK JARUN MMH CRO 2 11:04
25 Horn Michael Akad. RV zu Leipzig MMH GER 2 11:04
26 Mocnik Alessandro STC Adria1877 Trieste MMH ITA 2 11:04
27 Sofianopulo Giovanni SGT Nautica Trieste MMH ITA 2 11:04
28 Wallenda Ulrich RC am Lech Kaufering e.V. MMH GER 2 11:04
29 Müllner Roman MRSV Bayern MMI GER 2 11:04
30 Riebensahm Ernst-A. MRSV Bayern MMI GER 2 11:04
34 Ozbolt Francesco SN G. Pullino JMB ITA 3 11:08
35 Serafino Andrea SN G. Pullino JMB ITA 3 11:08
36 Grgorovic Ivan Vk-Medulin JMB CRO 3 11:08
37 Hernus Lukas RV Albatros JMB AUT 3 11:08
38 Huszár Tamás Arrabona Evezös Klub JMB HUN 3 11:08
39 Velik Friedrich RV Nautilus von 1878 JMB AUT 3 11:08
40 Dionis Gabriele SN G. Pullino JM ITA 3 11:08
41 Edoardo Veronese S.C. VILLAMARZANA JM ITA 3 11:08
42 Pajor Krisztián Külker Evezos Klub JM HUN 3 11:08
43 Riedel Martin Ruderverein Nautilus von 1878 JM AUT 3 11:08
44 Cseh Vilmos Külker Evezos Klub JM HUN 3 11:08
45 Izart Jean-Pierre Aviron Perpignan JM FRA 3 11:08
46 Szentpáli Gergo Külker Evezos Klub JM HUN 3 11:08
47 Talpos Norbert Külker Evezos Klub JM HUN 3 11:08
48 Maticsek Lizett Külker Evezos Klub JWB HUN 3 11:08
49 Chersi Flora SN G. Pullino JWB ITA 3 11:08
50 Kaic Martina Vk-Medulin JWB CRO 3 11:08
51 Mile Anna Külker Evezos Klub JWB HUN 3 11:08
52 Siska Bettina Arrabona Evezös Klub JWB HUN 3 11:08
53 Anna Rossi Circolo Canottieri Caprera JW ITA 3 11:08
54 Barbora Jandová Veslarský klub Ohre Louny JW CZE 3 11:08
55 Rozmaring Flóra Budapest Evezos Egyesület JW HUN 3 11:08
58 Bekiroglu Ismail Ali Fenerbahce BM TUR 4 11:12
59 Polat Omer Sefa Fenerbahce BM TUR 4 11:12
60 Riedel Maximilian RV Nautilus von 1878 BM AUT 4 11:12
61 Sahin Aydin Inanc Fenerbahce BM TUR 4 11:12
62 Krobath Daniel RC Graz BM AUT 4 11:12
63 Látrányi Gergely Arrabona Evezös Klub BM HUN 4 11:12
64 Riedel Tobias Ruderverein Nautilus von 1878 BM AUT 4 11:12
65 Szabó Gergely Külker Evezos Klub BM HUN 4 11:12
66 Tamas Berkcan Fenerbahce BM TUR 4 11:12
67 Acar Emre Faik Fenerbahce BM TUR 4 11:12
68 Maderner Alexander RV STAW BM AUT 4 11:12
69 Mucsi Georg Budapest Evezos Egyesület BM HUN 4 11:12
70 Aslan Erencan Fenerbahce BM TUR 4 11:12
71 Látrányi Péter Krisztián Arrabona Evezös Klub BM HUN 4 11:12
72 Sahinoglu Besim Tolga Fenerbahce M TUR 4 11:12
73 Blaz Kopic Studentsko veslasko drustvo M SLO 4 11:12
74 Guven Gokhan Fenerbahce M TUR 4 11:12
75 Tamas Bence Muegyetemi Evezos Club M HUN 4 11:12
76 Bende Orsolya Külker Evezos Klub BW HUN 4 11:12
77 Gadányi Zoltána Külker Evezos Klub BW HUN 4 11:12
78 Schönthaler Helene RV Albatros BW AUT 4 11:12
79 Kiffer Dorina Külker Evezos Klub BW HUN 4 11:12
80 Svab Dorottya Budapest Evezos Egyesulet W HUN 4 11:12
81 Barbieri Falbo Laura CMM Trieste W ITA 4 11:12
84 Hirtzberger Julius WRC Pirat MMA AUT 5 11:16
85 Mantler Georg Steiner Ruder Club MMA AUT 5 11:16
86 Juhasz Adrian Pénzügyor SE MMA HUN 5 11:16
87 Odabasi Salih Fenerbahce MMA TUR 5 11:16
88 Peterle Mattia WRK Donau MMA AUT 5 11:16
89 Rafail Fuad Fenerbahce MMA TUR 5 11:16
90 Szabados Mihály Steiner Ruder Club MMA AUT 5 11:16
91 Klikovits Roman WRK Argonauten MMA AUT 5 11:16
92 Mordhorst Olaf WRC Donaubund MMA AUT 5 11:16
93 Šain David VK Iktus Osijek MMA CRO 5 11:16
94 zeren mustafa umutcan FENERBAHCE MMA TUR 5 11:16
95 Brandstetter Philipp 1. WRC LIA MMA AUT 5 11:16
96 Giacomo Benini Giacomo Cus Ferrara Canottaggio MMA ITA 5 11:16
97 Giorgio Tuccinardi Canottieri Caprera MMA ITA 5 11:16
98 Réti Kornél Danubius NHE MMA HUN 5 11:16
99 Manstetten Paul WRK Argonauten MMA GER 5 11:16
100 Freiberger Norbert WRC Pirat MMA AUT 5 11:16
101 Cooke Tristan RC am Lech Kaufering e.V. MMB GER 5 11:16
102 Herzog Reinhart RV Wiking Linz MMB AUT 5 11:16
103 Pape Jos R.V. Naarden MMB NED 5 11:16
104 Kipp Alexander RC am Lech Kaufering e.V. MMB GER 5 11:16
105 Stadari Alessandro SN G. Pullino MMB ITA 5 11:16
106 Härtl Hans RC am Lech Kaufering MMB GER 5 11:16
107 Lahrz Fabian WRC Pirat MMB GER 5 11:16
108 Ihde Andre RC am Lech Kaufering e.V. MMB GER 5 11:16
109 Messner Michael EKRV-Donau Linz MMB AUT 5 11:16
110 Milodanovic Marko Donaubund MMB AUT 5 11:16
111 Zonta Antonio C.C. Saturnia MMB ITA 5 11:16
114 Fröhlich Helmut RC Mondsee MMC AUT 6 11:20
115 Huber Erwin 1.WRC LIA MMC AUT 6 11:20
116 Mantzavinatos Evangelos OMILOS ERETON PIRAEUS MMC GRE 6 11:20
117 Sokolov Sergey CC Lugano MMC SUI 6 11:20
118 Salinas Gustavo Ospedalieri MMC ITA 6 11:20
119 Farkas Alexander Wrc pirat MMC AUT 6 11:20
120 Högl Christian Tullner Ruderverein MMC AUT 6 11:20
121 Newart Martin VST MMC AUT 6 11:20
122 Wandl Martin RC Mondsee MMC AUT 6 11:20
123 Fratino Fabio Società Ginnastica Triestina Nautica MMC ITA 6 11:20
124 Königshofer Christian Ruderverein Wallsee MMC AUT 6 11:20
125 Naumovic Aleksandar Vk-Medulin MMC CRO 6 11:20
126 Schiller Andreas RV Wiking Linz MMC AUT 6 11:20
127 Stangl Michael 1.WRC LIA MMC AUT 6 11:20
128 Tebbe Olaf WRK Argonauten MMC GER 6 11:20
129 Amon Hannes RC Mondsee MMC AUT 6 11:20
130 Briganti Marco CC Lugano MMC SUI 6 11:20
131 Heerschop Jan Zrzv MMC NED 6 11:20
132 Helbig Michael RC Graz MMC AUT 6 11:20
133 Kern Ingomar RV Normannen MMC AUT 6 11:20
134 Patuzzo Michele CC Lugano MMC SUI 6 11:20
135 Aigner Gerald Ruderverein Seewalchen MMC AUT 6 11:20
136 Azzi Alberto CUS Ferrara MMC ITA 6 11:20
137 Hörmansdorfer Hannes WRC Pirat MMC AUT 6 11:20
138 Mahmutovic Almir HVK Mornar MMC CRO 6 11:20
139 Spivey Pete RC Mondsee MMC AUT 6 11:20
140 Vermeij Dennis RV Naarden MMC NED 6 11:20
141 Vracevic Boris HAVK Mladost MMC CRO 6 11:20
144 Ebner Gert RV Ellida MMD AUT 7 11:24
145 Fragiacomo Maurizio Società Ginnastica Triestina Nautica MMD ITA 7 11:24
146 Andrea Andrea Prina Canottieri Varese MMD ITA 7 11:24
147 Andrea Prina Andrea Prina Canottieri Varese MMD ITA 7 11:24
148 Cammarota Carmine CC Lugano MMD SUI 7 11:24
149 Hausberger Horst Ruderverein Nautilus von 1878 MMD AUT 7 11:24
150 Chiarvesio Vittorio STC Adria MMD ITA 7 11:24
151 Moor Luca CC Lugano MMD SUI 7 11:24
152 Scapoli Luca C.U.S. Ferrara MMD ITA 7 11:24
153 Signorelli Pierpaolo pierpaolo signorelli MMD ITA 7 11:24
154 Aldeghi Fabio CC Lugano MMD SUI 7 11:24
155 Breitschaft Martin RC am Lech Kaufering e.V. MMD GER 7 11:24
156 Da Re Alberto Ospedalieri Treviso MMD ITA 7 11:24
157 de Pol Leonardo CC Saturnia – Trieste MMD ITA 7 11:24
158 Hinterer Heimo Ister Linz MMD AUT 7 11:24
159 Kraus Hans-Martin Frankfurt Freiweg MMD GER 7 11:24
160 Látrányi Péter Arrabona Evezös Klub MMD HUN 7 11:24
161 Lehrer Oliver 1.WRC LIA MMD AUT 7 11:24
162 Marchetto Roberto QUERINI VENEZIA MMD ITA 7 11:24
163 Pietrobon Piergiorgio Circolo Ospedalieri Treviso MMD ITA 7 11:24
164 Wetschnig Günther RV Wiking Bregenz MMD AUT 7 11:24
165 Aigner Walter Steiner Ruder Club MMD AUT 7 11:24
166 Aliverti Paolo A.S.D. Canottieri Gavirate MMD ITA 7 11:24
167 Geletti Riccardo ADRIA 1877 MMD ITA 7 11:24
168 Mori Peter RV-Albatros MMD AUT 7 11:24
169 Smilovic Andrej VK Jadran – Rijeka MMD CRO 7 11:24
170 Spanghero Claudio STC Adria 1877 Trieste MMD ITA 7 11:24
171 Strassner Werner Ulmer RC Donau e.V. MMD HUN 7 11:24
172 Strobl Herbert Ruderclub Graz MMD AUT 7 11:24
175 Canciani Fabio Societa‘ Canottieri Nettuno Trieste MME ITA 8 11:28
176 Demmer Florian Wrc pirat MME AUT 8 11:28
177 Kalloch Gerhard Donau Wien MME AUT 8 11:28
178 Lipovits Zoltán Budapest Evezos Egyesület MME HUN 8 11:28
179 Millo Alberto Società Ginnastica Triestina Nautica MME ITA 8 11:28
180 Nigg Rainer CC Lugano MME SUI 8 11:28
181 Perinasso Marco CUS FERRARA MME ITA 8 11:28
182 Sellinger Richard WRV Donauhort MME AUT 8 11:28
183 Spagnolo Fabio Ospedalieri Treviso MME ITA 8 11:28
184 Tabbert Andreas RC Narva Oberspree MME GER 8 11:28
185 Wende Stefan Lobensteiner Ruderverein MME GER 8 11:28
186 Bernabei Fulvio Cus Ferrara Canottaggio MME ITA 8 11:28
187 Finocchiaro Marco SN G. Pullino MME ITA 8 11:28
188 Mehl Siegfied Ruder-Club Aken e.V. MME GER 8 11:28
189 Menzel Hugo Albatros MME AUT 8 11:28
190 Sinzig Bernhard Ruderclub Germania Düsseldorf 1904 e.V. MME GER 8 11:28
191 Comar Stefano Società Triestina Canottieri Adria 1877 MME ITA 8 11:28
192 Guang Gao Hong RC am Lech Kaufering e.V. MME GER 8 11:28
193 Huszár Béla Arrabona Evezös Klub MME HUN 8 11:28
194 Lo Presti Stefano STC Adria 1877 MME ITA 8 11:28
195 Mendes de Leon Miguel WSV De Ank MME NED 8 11:28
196 Sollinger Norbert WRK Donau MME AUT 8 11:28
197 Stefano Lo Presti Adria 1877 MME ITA 8 11:28
198 Stollmayer Ákos Külker Evezos Klub MME HUN 8 11:28
199 Strouhal Robert RCW MME AUT 8 11:28
200 Vinckier Alex KRSG MME BEL 8 11:28
201 Visintin Alessandro SN G. Pullino MME ITA 8 11:28
202 Giorgio Basso Ospedalieri Treviso MME ITA 8 11:28
203 Hörschläger Harald Ruderverein Seewalchen MME AUT 8 11:28
204 Killinger Johann Der Hamburger und Germania Ruderclub MME GER 8 11:28
205 Singer Wolfgang WRC Pirat MME AUT 8 11:28
206 Bonetta Fabio CMM Trieste MME ITA 8 11:28
207 Mihalic Alexander Ruderverein Seewalchen MME AUT 8 11:28
208 Pareschi Andrea S.C. VILLAMARZANA MME ITA 8 11:28
209 Varga Péter Arrabona Evezös Klub MME HUN 8 11:28
212 Kiss Evelin Budapest Evezos Egyesület MWA HUN 9 11:32
213 Reissig Sarah RV Normannen MWA AUT 9 11:32
214 Murat Branca VK Mornar MWA CRO 9 11:32
215 Schenzinger Verena WRC Pirat MWA GER 9 11:32
216 Šustic Nataša VK „Neretvanski gusar“ Metkovic MWA CRO 9 11:32
217 Vorhauer Claudia WRC Pirat MWA AUT 9 11:32
218 Futoryanova Valentina Lea Rowing Club MWA GBR 9 11:32
219 Görig Gerda WRC Donaubund MWB AUT 9 11:32
220 Schiller Martina 1.WRC LIA MWB AUT 9 11:32
221 Lettig Francesca SOCIETA‘ NAUTICA CANOTTIERI NETTUNO TRIESTE MWB ITA 9 11:32
222 Schmaranz Hannelore RV Albatros MWC AUT 9 11:32
224 Franz Isolde Albatros MWC AUT 9 11:32
225 Franz Christina CMM Trieste MWC ITA 9 11:32
226 Denkenberger Ute RV Wiking Bregenz MWC AUT 9 11:32
227 Kleimann Sylvia WRC Pirat MWC AUT 9 11:32
228 Nagyné Péterfy Erika Budapest Evezos Egyesület MWC HUN 9 11:32
229 EBERT Veronika WRV Austria MWD AUT 9 11:32
230 Peutz Barbara WRC Pirat MWD AUT 9 11:32
231 Breuer Sabine RV Wiking Linz MWD AUT 9 11:32
232 Hauer-Pavlik Eva WRK Argonauten MWD AUT 9 11:32
233 Kircher Waltraud RV STAW MWD AUT 9 11:32
234 Michelutti Regli Susanne A.D.S. Canottieri Gavirate MWD SUI 9 11:32
235 Percuzzi Chiara RV Albatros MWD ITA 9 11:32
236 Siess Bettina RV Wiking Bregenz MWD AUT 9 11:32
237 Unterlerchner Larissa RV Albatros MWD AUT 9 11:32
238 Scaltritti Roberta A.S.D. Canottieri Gavirate MWD ITA 9 11:32
241 Scarpa Giulio SC Adria MMF ITA 10 11:36
242 Goran Nuskern HAVK Mladost MMF CRO 10 11:36
243 Grujin Pero Vk Trešnjevka – Zagreb MMF CRO 10 11:36
244 Kalliany Rainer 1.WRC LIA MMF AUT 10 11:36
245 Klein Werner Dynamo Bukarest MMF AUT 10 11:36
246 Pogacic Zlatko VK Tresnjevka MMF CRO 10 11:36
247 Vogel Walter WRK Donau MMF AUT 10 11:36
248 Fernandes Mario VRL-VIANA REMADORES DO LIMA MMF POR 10 11:36
249 Gravina Marco CC Lugano MMF SUI 10 11:36
250 Katherl Herbert Ruderverein Seewalchen MMF AUT 10 11:36
251 Dallamora Fabio Saturnia MMF ITA 10 11:36
252 Gaube Heinrich WRV Austria MMF AUT 10 11:36
253 Sousa Rui VRL-VIANA REMADORES DO LIMA MMF POR 10 11:36
254 Bauer Emmerich RV Wiking Linz MMF AUT 10 11:36
255 Sofianopulo Antonio Società canottieri Nettuno Trieste MMF ITA 10 11:36
256 Feher Andras Kulker EK MMF HUN 10 11:36
257 Janke Klaus Rudervereinigung Dessau e.V. MMF GER 10 11:36
258 Branko Koprcina Studentsko veslasko drustvo MMG SLO 10 11:36
259 Giraldi Walter SN G. Pullino MMG ITA 10 11:36
260 Kontor József Arrabona Evezös Klub MMG HUN 10 11:36
261 Krenhuber Kurt WRC Pirat MMG AUT 10 11:36
262 Pleschiutschnig Hans RV Villach MMG AUT 10 11:36
263 Burda Vladimir Bohemians Praha MMG CZE 10 11:36
264 Danilovic Ilija Mladost Zagreb MMG AUT 10 11:36
265 Lajkó Laszló Külker Evezos Klub MMG HUN 10 11:36
266 Szabados miklos Külker Evezos Klub MMG HUN 10 11:36
267 Blom Bertus Daventria MMG NED 10 11:36
268 Heidenhain Frank RC am Lech Kaufering e.V. MMG GER 10 11:36
269 Werkl Erwin VST Völkermarkt MMG AUT 10 11:36
270 Rinaldi Marino CMM Trieste MMG ITA 10 11:36
271 Cetinic Boris HAVK Mladost MMG CRO 10 11:36
272 Gruber Norbert RV Albatros MMG AUT 10 11:36
273 Reti Geza Ganz Evezös Klub MMG AUT 10 11:36